Dětský karneval 2020

V neděli 26. 1. 2020 k nám přijel velký cirkus a vše co k němu patří. Protože bylo poměrně chladno, vyrostlo šapitó (cirkusový stan) za velké pomoci dobrovolníků v sále pelhřimovské Myslivny. Kolem 14:00 hodiny začali přicházet děti společně se svými rodinami, aby si užili společné cirkusové a karnevalové veselí, které pro ně přichystalo Středisko volného času Síť ve spolupráci s farností Pelhřimov.

Celkem se nás sešlo asi 70 dětí v maskách a kostýmech a to bohatě stačilo na zaplnění našeho cirkusu. K vidění byli klauni, exotická i méně exotická cvičená zvěř, akrobaté, tanečnice, kouzelnicí, krotitel hadů i samotní principálové.

Po krátkém představení přítomných cirkusových umělců následovala taneční zábava, která byla příjemně obohacena soutěžemi, losováním tomboly a slavnostní premiérou muzikálu o Budulínkovi. V rámci soutěží si děti vyzkoušely roli provazochodce, krmení klauna nebo společnou akrobacii s míčem. Nechyběla tolik žádaná a opět očekávaná židličkovaná, při které děti obíhaly opravdu velký okruh. Mysleli jsme i na klidnější aktivity a těmi bylo zdobení sítě vymalovanými cirkusovými postavami.

Díky štědrosti mnohých rodin jsme mohli něco dobrého a chutného zakousnout, a tak nám vlastně nic nechybělo. Na závěr jsme ocenili prostřednictvím poroty nejkrásnější masky v kategoriích předškolní, školní děti a dospělí. Cenu si tak odnesli mimo jiné kouzelník Pokustón i se svým kloboukem s králíky, akrobatka, usměvavá myška, klaun nebo nadějný principál. Všem gratulujeme.

Karneval by se neuskutečnil bez mnohých pomocníků, kteří již  v sobotu chystali cirkusové šapitó a ještě v neděli ladili poslední detaily a provázeli nás celým programem. Děkuji za podporu i farnosti Pelhřimov a věřím, že je ještě dnes na co vzpomínat. Odměnou nechť jsou nám všem rozzářené oči plné radosti našich dětí.

Mgr. M.Běhal