PŘIJĎ A OBNOV TVÁŘ ZEMĚ – Námět pro prožití adventní doby

Námět pro prožití letošní adventní doby v rodině a ve farnosti podle podnětů z Katechetického centra v Brně

     Letošní adventní aktivita je inspirována modlitbouVzývání Ducha Svatého, která je prosbou k Duchu Svatému, aby obnovil zemi.  Tento námět k prožití doby adventní je věnován obnově vztahu k Bohu i vztahů mezi lidmi. Základem je každodenní modlitba spojená s drobným námětem, o co se během týdne můžeme snažit.

       V kostele v Pelhřimově i v Nové Cerekvi najdete nástěnku, pokrytou útržky novin. Noviny v sobě obvykle ukrývají nejrůznější zprávy z celého světa, a proto mohou být symbolem toho, že Bůh ví o všem, co se ve světě děje, ať už je to dobré nebo špatné. Naši ochotu to vše Bohu odevzdat připomínají dlaně směřující v modlitbě k Bohu a symboly z barevných papírů jako vyjádření naší důvěry a naděje, že Bůh dokáže svět svou láskou obnovit a dát všemu, co prožíváme, nový význam. 

     Kdo byste se chtěl této naší adventní aktivity zúčastnit,můžete si při návštěvě kostela (nejlépe v neděli)  u této nástěnky vzít kartičku s námětem k modlitbě a jako znamení naší snahy přidejte do označené části nástěnky obrázek z barevného papíru (pro každý týden máme připravenou jinou kartičku s námětem a jiný symbol). 

Bůh může obnovit celou zemi i tvůj život. Pokud mu to chceš dovolit, zapoj se s námi!